Emek vermeden kazanılan para insanı mutlu eder mi?

Emek vermeden kazanılan para insanı mutlu eder mi?​

• Beğen
Tepkiler: LsR
Şayet aileden kalan yahut aile varlığı ile ilgili ise gayet mutlu eder tabii ki de.. :)

• Haha

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Aileden kalan miras ganimet ak süt gibi helal'dir mutlu etmemesi mümkün değil... Ordaki emek aslında anne baba'nın senin boğazına gidecek olan daha iyi şeylerin kısılmasıyla alınmıştır kalmıştır.. O yüzden helaldir ve tatlıdır...

Ama emek verilmeden çalınan haksız kazançta çok mutlu eder insanı :D Bu bir gerçek insanları enayi yerine koyarsın doldurursun cebini... Buda çok mutlu eder... Lakin pek hayrını göremez uçar gider elinden

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Ya aklıma ne geldi...

Bazen büyüklerimiz yardım eder haşlık falan verirler... Ezel zamanda kayın babam eşime haşlık vermişti ilk zamanlarımız... Bende çalışıyorum falan...

Misal rakamı örnek vericem... eşime 1000 tl verdi diyelim bende'de 5000 tl var diyelim... seneyide 2012 2013' lere getirelim öyle konuyu işleyelim hayali olarak...

Abi kayın babamın verdiği para bitmiyor :D Benim 5 bin liram bitiyor bitti yani gidiyorda gidiyor... o nasıl birşey anlamıyorum kayın babamın parası o kadar bereketli'ki 1000 tl nerede 5000 tl nerede o zaman için...

Ya 1000 tl harca harca bitmiyor abi bereketli... Ama 5000 tl kendi param ay sonu gelmeden nereye gitti dedirtiyor mesela.. hani insan şunuda düşünüyor lan ben helal mi kazanmıyorum akşama kadar çalışıyorum'da bu paranın niye bereketi yok..

Hani öyle bir durumda var bazı insanların parası bereketli oluyor..

Adam gibi kullanırsan niye mutlu etmesin ki uçup gitmezde ... :)

• Haha

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Adam gibi kullanırsan niye mutlu etmesin ki uçup gitmezde ... :)
Yok o kullanmayla alakalı değil... geliri yüksek olanın gideride ona göre oluyor... Mesela zengin bildiğimiz adamlar param yok diyor çok doğrular.. ne kadar para gelirin varsa bir o kadar'da giderin oluyor...

Misal asgari ücretin 600 tl olduğu zamanda ben 700 tl alıyordum..

Diyorduk'ki tüm arkdaşlar gelir 700 tl gider 7000 tl :haha: Hani gerçekten öyle oluyor...
İnsan anadan babadan birşey görmüyorsa bir kurulu düzen kalmadıysa bir insanın kendisini toplaması birikim yapması çok zor.. Kurulu düzen üzerinde insan kendisini idare edebiliyor ancak

Kurulu düzen olursa birikim yapılabiliyor...yoksa böyle bir zamanda yani herşey çok pahalı imkansız birikim yapmak helede çoluk çocuğu olan imkansız birikim yapsın... :)

• Beğen

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
@Sevilay, evlatlık lazımsa beni hatırla