Hayal Kurmak

İsim
Muhammed
Memleket
Güneydoğu
Meslek
Terfi mi ettireceksin?
Hayatın tıpkı coşkun bir nehir gibi hızlı akışına kapılıp giderken, bir gün hiç sevmediğim ve hatta nefret ettiğim kişi tarafından önemli bir şeyi fark ettim. Tam 3 yıl boyunca bir kez bile hayal kurmamışım. Henüz 20 yaşındayken içerisinde bulunduğum lanet ortamdan kurtulabilmek amacıyla çıkmak istediğim bir yolculuğun hayalini kurmuştum en son..

Yolculuğa çıktıktan sonra ise kendimi öyle kaptırmışım ki, ne yolun kıymetini bilmişim ne de o lanet ortamdan kurtulduğum için mutlu olabilmişim..

Tam 3 YIL!!

3 Yıl boyunca bir kez bile hayal kurmayı unutacak kadar bezmişim. Halbuki farkında bile değildim durumun. 3 Yılım heba olmuş.

Bir insan ne için yaşar ki hayalleri olmazsa? Amaçsız, başıboş, sonu olmayan ve plansız bir hayat kime yarar sağlar ki? Bana da sağlamadı zaten. Geri dönüp baktığımda sadece geçip giden takvim yaprakları geliyor gözümün önüne.. Boşa geçmiş tam 1.095 gün, boşa geçmiş tam 26.280 saat.. sonrasında ne mi oluyor.. istesen de hayal kuramıyorsun, sebepsiz, amaçsız bir şekilde var olan diğerlerinden tek farkı nefes almak olan bir eşyaya dönüşüyorsun.

Halen hayal kurabiliyorken, hayallerinize sınır çizmeyin..

İsim
Napıcan
Memleket
Burdur
Meslek
Eğitimci
Seni bu yaş çöktürdüyse biz ne edelim ölelim

İsim
Muhammed
Memleket
Güneydoğu
Meslek
Terfi mi ettireceksin?
Seni bu yaş çöktürdüyse biz ne edelim ölelim
Ben bunu 4 yıl önce yazmıştım 😂 Bilgisayarımda word'te kalmış, paylaşayım dedim. ☺️

İnsanın yaşı değil, yaşadıkları önemli etki ediyor maalesef. Ama merak etme artık öyle karamsar değilim 😂 Ruh halim düzeldi 😂