Yıldız Boyunluk Nasıl Örülür?

Yıldız örgü boyunluk yapılışı için 1 yumak alize angora gold ipi kullanıyoruz. 4 numara tığ ( 2,5 mm), makas kullanıyoruz. Boyunluğun yapılışı oldukça kolay. Dikişsiz boyunluk modeli olarak çalıştığımız modele yıldız örgü tekniği ile örüyoruz. Oldukça kolay herkesin kolaylıkla örebileceği bir modeldir. İstenilen yaşa göre istediğiniz sayılarla örebilirsiniz. Ayrıca ip tercihi çalıştığınız yaş grubuna göre farklılık gösterse de bu model her ipte yine aynı güzellikte görünecektir. Yetişkinler için ördüğümüz boyunluğumuzu üst üste 42 tane tekli fıstık olarak başlıyoruz. Sırayı birleştirdikten sonra sıra başında eksiltme işlemiyle sıramıza başlıyoruz ve modelin devamında 3 lü fıstıklar yapıp kapatarak ilerliyoruz. Sıranın sonundaki son fıstıkta 4 lü fıstık olarak sırayı kapatıp modelin muntazam ve düzgün olmasını ve devamlılığını sağlıyoruz. Her sıraya baslarken eksiltme işlemiyle başlayıp her sıranın sonunda da 4 lü fıstık olarak sıralarımızı tamamlıyoruz. 14 sıra örerek boyunluğumuzu tamamlıyoruz. Sıra sayısını kendinize göre ayarlayabilirsiniz ister eksik isterseniz fazla örerek aynı şekilde çalışabilirsiniz.

Yıldız Örgü Boyunluk Yapılışı 6

Yıldız Örgü Boyunluk Yapılışı 7

Yıldız Örgü Boyunluk Yapılışı 8

Şimdi aynı şekilde örülmüş farklı renklerle çalışılmış yıldız örgü boyunluk yapılışı modellerini görelim.

Yıldız Örgü Boyunluk Yapılışı 5

Yıldız Örgü Boyunluk Yapılışı 4

Yıldız Örgü Boyunluk Yapılışı 3

Yıldız Örgü Boyunluk Yapılışı 2

Yıldız Örgü Boyunluk Yapılışı 1

Yıldız Örgü Boyunluk Yapılışı

Ve sıra geldi videolu yapılışını izlemeye. İyi seyirler.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Ben boyunluk severim boyunu kapatan şeyler falan.. hatta badi çok severim eskiden orhan gencebay ferdi tayfur badisi derdim.. siyah badim vardı hep içten giyerdim boğazlı.. şimdi kalmadı galiba onlardan..